Menu

Fotografia Korporacyjna

Czym jest dla nas fotografia korporacyjna?

Wydaje się być ujednoliconym odpowiednikiem zdjęć stricte biznesowych. Dress code zdjęć określanych mianem korporacyjnych nie jest tylko i wyłącznie zamknięty w kręgu garniturów, koszul z wypraowanym kołnierzem i idealnie zawiązanym krawatem. Często rodzaj ubioru, styl i kolory podkreślają dziedzinę, pola funkcjonowania jak również charakter całej organizacji.

Istotą jest spójność tych zdjęć ze sobą. Są one wykonywane przy podobnym świetle i na ogół wspólnym tle. Główną i jedyną zmienną jest człowiek. Pokazujemy charakter osoby i jej kompetencje budujące odbiór marki czy firmy ale w kontekście grupy a nie indywidualności. Portrety te powinny być na tyle jednorodne aby tworzyły jednolity obraz wspierający wizerunek firmy, świadczący o jej najwyższych kompetencjach.

Fotografia korporacyjna to też kadry określające charakter całych grup pracowników – ich zadanie i miejsce w strukturze korporacji. W zdjęciach grupowych kładziemy szczególny nacisk na poziom i jakość relacji pomiędzy pracownikami.

Nie jest to fotografowanie jednej osoby tylko swoista „podróż“ po charakterach nastu- i często dziesiątek twarzy. Często zdjęcia korporacyjne trwają pare dni i wiążą się z udostępnieniem przestrzeni biurowych do zbudowania planu zdjęciowego.

Zastosowanie zdjęć korporacyjnych

Podstawowym celem tych zdjęć jest wspomaganie wizerunku firmy. Są materiałem wykorzystywanym do promocji bądź wewnętrznych prezentacji. Używane na stronach internetowych firm, raportach, prospektach, broszurach firmowych jak i w reklamach.  Dla mnie – jakkolwiek byśmy nie określali ram takiego fotografowania – jest to ta sama dziedzina co fotografia biznesowa, skupiająca się na pokazaniu pracownika, partnera, kierownika czy członka zarządu w jak najlepszy sposób.

Sesja korporacyjna – sprawnie, szybko i skutecznie.

  • 20 osób w ciągu jednego dnia zdjęciowego to nie problem
  • podczas zdjęć mamy bezpośredni podgląd efektów pracy
  • na planie jest cały czas make’up pilnujący, aby wszystko wyglądało jak należy
  • dbamy o naturalne samopoczucie i dobry klimat w czasie pracy
  • staramy się tak zorganizować sesję, aby w jak najmniejszym stopniu zakłócać dzień pracy

Na ogół po sesji każda z fotografowanych osób otrzymuje około 10ciu przez siebie zaakceptowanych w czasie zdjęć prac, spośród których wybiera te ostateczne do obróbki. Staramy się aby finalny retusz nie trwał więcej niż 3-4 dni robocze.

Cena sesji korporacyjnej

Każdy projekt wyceniam indywidualnie ze względu na dużą rozbieżność czynnika decydującego jakim jest ilość fotografowanych osób, ilość planów co z kolei przekłada się na ilość dni zdjęciowych.