Menu

Profesjonalne sesje zdjęciowe w Warszawie

Profesjonalne sesje zdjęciowe

to dla mnie sesje przygotowane i zaplanowane. Sesja zdjęciowa, poza oczywistymi elementami takimi jak sprzęt, przestrzeń, obsługa, rzetelność to przede wszystkim odpowiedzialność i doświadczenie, które wpływa z kolei na atmosfere i satysfakcje.

W Warszawie przeprowadza się mnóstwo sesji większych i mniejszych każdego dnia. Niemniej jednak nie o wszystkich można śmiało powiedzieć, że są to sesje zdjęciowe na odpowiednio profesjonalnym poziomie. Wiele z nich jest przeprowadzana pochopnie i bez przygotowania. Nie mam na myśli przygotowania ekipy tylko braku narzędzi do odpowiedniego oprzyrządowania i przygotowania planu.

profesjonalne sesje zdjeciowe

Najczęściej klient (pracownik działu marketingu firmy chcącej sfotografować pracowników lub/i zarząd) chce znaleźć najniższą ofertę (co jest poniekąd zrozumiałe) i znajduje taniego fotografa.

najlepsze portfolio

Oczekuje przy tym jak najbardziej profesjonalnej usługi i podejścia. Jednak kierując się wytycznymi, jakimi są najtańsze oferty coraz bardziej ryzykuje znalezienie niekompetentnego wykonawcy zlecenia. Nie da się bowiem bez poniesienia kosztu wyposażenia planu i odpowiedniego czasu spędzonego nad postprodukcją zdjęć otrzymać produktu o oczekiwanej jakości. Często o tym zapominamy i finalnie fotograf chcący dane zlecenie otrzymać godzi się na kompromisy wpływające na jakość materiału i profesjonalne przygotowanie planu zdjęciowego.

profesjonalne sesje zdjeciowe

profesjonalne sesje zdjeciowe

Tak więc można śmiało podzielić profesjonalne sesje zdjęciowe na te prawdziwie profesjonalne i te niskobudżetowe, które nie mają wiele wspólnego z profesjonalizmem tylko z potrzebą kompromisu pomiędzy budżetem a jakością.