Menu

Sesje komercyjne i biznesowe

Sesje komercyjne jak i sesje biznesowe należą do rodzaju fotografii, w której doświadczenie i umiejętność wsłuchania się w potrzeby klienta są kluczem do uzyskania zadowalającego efektu.

Oba te rodzaje fotografii pod wieloma aspektami podobne, różnią się jednak od siebie zasadniczo.

Sesja biznesowa to wspólpraca przede wszystkim z modelem. Wsłuchanie się w indywidualne potrzeby i dostrzeżenie predyspozycji. Określenie kierunku, w którym podążamy i określenie sposobu podkreślenia pewnych cech. Osadzenie w środowisku także istotnie wpływa na odbiór i odczytanie portretu. Przy fotografowaniu wielu osób bardzo istotnym czynnikiem jest spójność zdjęć i jednolity charakter.

Sesja komercyjna może dotyczyć ludzi ale też tylko środowiska, przedmiotów bądź określonych sytuacji. Ma znacznie szerszy zakres niż typowy portret biznesowy. Nie do końca jest dowolna i odkrywana w czasie wykonywania zdjęć tak jak się to ma w przypadku współpracy z modelem.

Pomimo tego, że zajmujemy się jednym jak i drugim rodzajem fotografii to zdjęcia biznesowe a co za tym idzie zdjęcia portretowe sprawiają nam najwięcej frajdy. Praca z ludzmi, których na ogół oglądamy po raz pierwszy w życiu, oświetlanie ich i wydobywanie różnych cech charakteru sprawiają, że nie jest to tylko praca. Jest to pełna pasji zabawa.