Menu

Zdjęcia Biznesowe

Zdjęcia biznesowe – tym się zajmujemy

Naszą specjalizacją są właśnie portrety biznesowe czyli takie, które są przeznaczone do funkcjonowania i spełniania konkretnych celów w tych obszarach gospodarki gdzie wizualne wspomaganie liderów ma ogromne znaczenie. Są to portrety budujące markę, pokazujące charyzmę i charakter liderów. Podkreślające te cechy, które są istotnym elementem w tworzeniu strategicznego obrazu.

Fotografia biznesowa tym się różni od zwykłego portretu, że skupia się na budowaniu obrazu godnego zaufania profesjonalisty. Wydobyciu z najbardziej niepozornej osoby tych cech, które zaświadczą o jej stuprocentowych kompetencjach. Rodzaj spojrzenia, gest, mimika – mają diametralny wpływ na odbiór takiego zdjęcia. Kluczowym jest zrozumienie tego co chcemy pokazać i jak się zaprezentować oraz porozumienie z fotografem w kwestji naszych oczekiwań.

Ustalenia sesji

Z mojej strony – jako osoby wykonującej zdjęcie – zrozumienie klienta / modela w kwestji oczekiwanych rezultatów jest nie mniej istotne niż sam przebieg sesji. Dlatego też, kładąc na to tak duży nacisk często zadaję mnóstwo pozornie nieistotnych pytań. Doprecyzowanie rodzaju ubioru, kolorów, tła i detali powoduje, że praca idzie sprawnie i miejmy nadzieję – po naszej myśli.

W czasie ustaleń doprecyzowujemy kwestie związane z rodzajem oświetlenia, makeupem (obecnością osoby odpowiedzialnej za panowaniem nad tym, jak wygląda skóra na zdjęciach, zajmującej się makijażem i często dbającą o to aby włosy były tam gdzie być powinny), rodzajem portretów/kadrów, ilością otrzymanych zdjęć, obecnością stylisty i kwestiami logistycznymi. Doradzam jak zorganizować miejsce planu zdjęciowego aby osoba fotografowana (często bez doświadczenia w pozowaniu przed obiektywem) czuła się jak najbardziej komfortowo i swobodnie. Nic bowiem nie jest w stanie tak zepsuć portretu jak nieszczera mina i brak pozytywnego nastwienia.

Przeznaczenie zdjęć biznesowych

Zdjęcia biznesowe funkcjonują niemal we wszystkich możliwych formach publikacji, mediach i serwisach wewnętrznych firm. Napotykamy na nie przeglądając broszury i ulotki, przeglądając strony internetowe czy też na łamach magazynów tak tych branżowych jak i tych o tematyce bardziej lifestylowej. Jedno jest oczywiste – mają przyciągać wzrok i opowiadać taką historię, jaką chcemy sprzedać.

Cena sesji biznesowej

Na koszt sesji biznesowej ma wpływ bardzo wielu czynników. Nie jest to jedynie ‚sfotografowanie jednej osoby w biurze’. Na ilość naszej pracy mają wpływ takie czynniki jak ilość czasu potrzebnego na zrealizowanie projektu, lokalizacje i ich różnorodność pod względem miejsc, w których chcemy się fotografować jak również finalna ilość zdjęć, które chcemy otrzymać. Każde miejsce to inne światło i inne warunki. Dbając o jak najwyższą jakość musimy zapewnić jak najlepsze oświetlenie w każdym miejscu dlatego też preferujemy tzw. wstępną wizję lokalną w celu zapoznania się z potencjałem miejsc. Mając zatem powyższe na względzie każdą sesją czy projekt wyceniam indywidualnie.